Розумове виховання — важлива складова частина всебічного розвитку особистості вихованця, підготовки його до життя і професійної діяльності.
Засоби реалізації:
Наукові конференції, тренінги тощо.
Трудове виховання — це вироблення потреби в праці, правильного ставлення до цілей, процесу, результатів праці та до людей праці.
Засоби реалізації:
Відповідно обладнані шкільні майстерні. Працюють гуртки.
Моральне виховання — це виховний вплив школи, сім'ї, громадськості, що має на меті формування стійких моральних якостей, потреб, почуттів, навичок поведінки на основі засвоєння ідеалів, норм і принципів моралі та практичної діяльності.
Екологічне виховання — спрямоване на усвідомлення природної феноменальності людини, яка повною мірою відповідає за життя й умови життєдіяльності на Землі.
Основні завдання екологічного виховання:
нагромадження екологічних знань та їх усвідомлення;
прищеплення любові до природи, бажання берегти та примножувати її;
формування навичок і вмінь діяльності у природі.
Засоби реалізації:
Акції (Акція «Щаслива лапа», «Галерея кімнатних рослин», «Парад квітів біля школи» та інших).
Національне виховання – це історично зумовлена і створена самим народом сукупність ідеалів, поглядів, переконань, традицій, звичаїв та інших форм соціальної поведінки, спрямованих на організацію життєдіяльності підростаючих поколінь, у процесі якої засвоюється духовна і матеріальна культура нації, формується національна свідомість і досягається духовна єдність поколінь». Національне виховання також передбачає широкі знання конституційних і правових норм, державної політики, патріотичних думок.
Засоби реалізації:
Заходи, квести, змагання, відео-звернення, стіннівки, акції («Захід до Дня українського козацтва та Дня Захисника України», «День пам'яті Є. Бушніна», «День соборності України», «День гідності та свободи», «Напиши лист солдату»
Соціально-правове виховання спрямоване на формування правової свідомості та культури ратної праці, повсякденної життєдіяльності у відповідності з вимогами законів, загальноприйнятих норм і принципів поведінки. Воно пов'язане з формуванням поваги до Конституції та інших законів і правових актів України.
Естетичне виховання – складова частина змісту виховання, яка безпосередньо спрямована на формування і прищеплення естетичних почуттів, смаків, суджень, художніх здібностей, на розвиток здатності сприймати й перетворювати дійсність за законами краси у всіх сферах діяльності.
Засоби реалізації:
Ярмарки, виставки.
В гімназії функціонує один кабінет музичного мистецтва. Учні мають змогу відвідувати філіал музичної школи. Свої творчі здібності учні демонструють на заходах різного напрямку. Виховуємо у підростаючого покоління естетичні погляди, які ґрунтуються на народній естетиці та на кращих надбаннях української та світової культури. Працюємо над виробленням вмінь та прагненням власноруч примножувати прекрасне у повсякденному житті.